A Tisza párt felhatalmazása – (2026.04.20)
’Felelet’:
Mindenfélére ráfogják mostantól, hogy A Tisza pártnak mire van felhatalmazása.
Valójában nehéz tudni.
A programoknak sok fontos eleme van, ezek közül az egyik tetszik, a másik nem az embernek.
De nem is ismerjük (legtöbben) a programot.
Csak annyit, hogy legyen vége az eddigi gyakorlatnak, a fennhéjázó gőgös, nemzeti kereszténynek nevezett rablásnak, életnehezítésnek.
Így remélhetnénk, hogy a Fidesz sok tettét visszavonják.
A Fidesznek volt programja 2010-ben, de semmit nem tartott be belőle, és később már csak folytatást ígért, folyamatosan Gyurcsány visszatérésével fenyegetve, aztán megsegítette a népvándorlás, a vírus, a háború.
Ha csak annyi változás lenne, hogy a kis családi vagy egyéni vállalkozók minden bürokrácia és könyvelő nélkül, egyszerűen befizetve félévente a 15-20% adót, hatósági zaklatások, fölös nehezítések nélkül, békében dolgozhatnának! (plusz nyugdíjat, TB-t, valamennyit). EVA jellegű, de sokkal egyszerűbb adó kell, mert a KATA a kicsiket bünteti. Illetve mindkettő, választhatóan.
Bárcsak a Fidesz kötelező óvodáját, az otthoni iskola megnehezítését visszavonnák.
Bárcsak az otthonszülésben legalább a Kádár rendszer egyszerű lehetősége lenne újra.
Bárcsak a kötelező oltásokat megszüntetnék. Ebben is az utóbbi évtizedekben rengeteg szigorítás és mennyiségi növelés történt.
Nehéz befejezni. Egyelőre befejezem.
Ráadás: A törvények (Fidesz nagyipari törvénygyára) és a bürokrácia 90%-át meg kéne szüntetni.
Azt is ígérte a Fidesz 2010-ben, hogy feloszlatják a rendőrséget és újraalakítják, mert javíthatatlanul korrupt és bűnös 2006 kapcsán is.
És az aktuális választás előtt azt is, hogy nem épül felhőkarcoló.
No jó.
