Remélem, a Tisza párt nem szemfényvesztés – (2026.04.20)
’Felelet’:
Ha a Fideszt külföldről irányították, például a pénzszivattyú fenntartásáért, mennyi az esély arra, hogy a Tiszát nem? Vagy hogy eleve csak egy színjátéknak vagyunk részvevői.
Bárcsak igazi alternatíva lenne! Bár ne csalódna a három millió reménykedő szavazó! És a többi se.
Nem igaz, hogy a Fidesz megtartotta a két millió szavazót. Azaz igen. Korábban Gyurcsánytól való rettegés, most a háború adta a szavazók felét. A másik fele talán tényleg jónak tartja, ami történik, legalábbis jobbnak valaminél.
Mire van esélyünk egy 500 éve megszállt népként?
Most Magyarral akarják eljátszatni a háborút, vagy ellenkezőleg, egy kis lazításban reménykedhetünk?
Igazából a bürokrácia, a sok kötelező minden és a rossz légkör rontja el az országunkat. És ezekből nincs haszna, sőt kára van a nemzetközi erőknek. Ez reményt keltő. Viszont a bürokrácia egy nagyon erős, önvédő és terjeszkedő élőlény.
