Tisza, Mihazánk (2026. 05. 10.)
'Felelet'
A Tisza most, a választásoktól, eddig, rokonszenves, bíztató nekem. (Merthogy a kezdeteknél egy Fidesz kreálta cserepártnak gondoltam, de most reménykedem.) Tetszett Magyar Péter beszéde (bár a hangja, talán a kiabálós beszéd miatt nem igazán, és az időnként zöngés hangja sajnos Orbánra emlékeztet, de hiszen egy csapatból valók).
Rokonszenvesek a képviselők, így messziről, arcról elsőre.
Sulyok Tamás államfő pedig valóban nem képviseli az országot, hiszen Ángyán József szerint ügyvédként pénzért, zsebszerződések készítésével részt vett a magyar föld erkölcstelen és törvénytelen, külföldieknek való átjátszásában. Megérdemli a szemtől szembe való felhívást a lemondásra, ha már eddig nem jelentette be.
https://felelet.hu/index.php/80-skg/436-angyan-sulyok-tamas-meltatlanna-valt
Forsthoffer Ágnes, A Magyar Országgyűlés új elnöke is rokonszenves, és szépen visszafogottan öltözött.
Az eu lobogónak nem örülök, de mindegy, az eu himnusz ilyen formában zavaró, nem szép, és nem is kell, sőt.
A Mihazánk viszont szégyent hozott a szavazóira az ügyetlen kivonulásával (gyerekek citerás népdal énekléséről). Pedig, ha hallgatják előtte a beszédet, hallották volna, hogy gyerekek népdalt jönnek énekelni, nem az eu himnuszt. Az is zavart, hogy az alig bejutott párt (6%) vezetője „követeléseket” fogalmaz meg. Nevetséges és fölösleges fogalmazás. Az is, hogy rögtön a Tiszát támadja, ezzel mintegy a Fideszt emelve jó példává. Az is, hogy a választási rendszer módosításáról beszél rögtön a választás után. Reméltem és elvártam volna tőlük, hogy arról beszéljenek, ha már bekerültek, amit csak ők képviselnek talán(? bár reménykedem ebben is), és ami az egyik legfontosabb ügy: a kényszeroltások (covid és gyerek), az egészségügy hazugságai erről, a covid lezárások-támogatások Orbán által vezetett testi-lelki nemzetgyilkos tettei.
Frissítés: V 15: A TV közvetítésben a kivonulás se látszott... Én pedig se a Tisza indulóról nem hallotta addig, se cigány himnuszról. Azaz két egyszerű népdalnak hittem az előadást. A gyerekek túlnyomó része se tűnt cigánynak. Most már az új információkkal nekem se tetszik a dalválasztás, legalábbis a Tisza induló. Azzal együtt nem kellett volna kivonulni, vagy legfeljebb a Tisza indulóról kizárólag. Inkább az oltás üggyel kéne foglalkozni.
Más:
Remélem, hogy Gajdics Ottó, Bayer Zsolt nem lesznek sokáig a Hír TV képernyőjén, sőt a Hír TV se kell.
Viszont jó lenne végre egy-egy színvonalas, olvasható, tisztességes napi és hetilap. Utoljára az MDF időkben volt ilyesmi. (Napi Magyarország)
