user_mobilelogo
Digitális diktatúra -Szakács Árpád (2023. 11. 27.)

https://magyarjelen.hu/szakacs-arpad-be-tudja-e-etetni-a-magyarokat-cukros-toni-a-digitalis-rabszolgasaggal/

részlet:

Amíg az Európai Parlamentben az összes magyar képviselő asszisztál a digitális diktatúra kiépítéséhez, Cristian Terhes román EP-képviselő a digitalizálással kapcsolatban már két évvel ezelőtt, 2021. június 1-én arra figyelmeztetett: „Lassan, de biztosan az Európai Unió másolja és megvalósítja a kínai kormányzati stílust, átalakítva Európát a szabadság és a jólét teréből egy hatalmas koncentrációs táborrá, amelyet az eurokraták irányítanak, és a Big Brother segítségével központosított rendszert, az európaiak életének minden aspektusát szeretnék mikromenedzselni és ellenőrizni.”

Európai színtéren még rengeteg hasonló tényfeltáró írás, vélemény figyelmeztet a veszélyre, csak Magyarországon sajátos a helyzet ismét: a magát értelmiséginek képzelők hada ebben a kérdésben is cinkosan hallgat. Érdekes módon a balliberális politikai oldalt sem zavarja az emberi szabadságunk kérdése, a magát magyar nemzeti kereszténynek tartó politikai elit pedig ebben az ügyben is megtalálta a szövetségesét Gyurcsányban, akivel szemben a színpadon harcol, a háttérben pedig együttműködik. Akárhogy is álljunk a kérdéshez, ez az erőltetett digitalizálás minden szempontból bűzlik. Nemcsak azért, mert a kibertér bűnözői előtt is egy új terület nyílik meg, gondoljunk csak a Pegasus szoftverre, amivel a legvédettebb telefonokat is feltörték. Vagy mennyire leszünk mi védve, amikor a Moszad-vezér telefonja sincs biztonságban? Esetleg mi lesz, ha meghibásodik a telefon, lemerül, ellopják stb. stb. Ezektől függetlenül nem árt alaposan meggondolni, hogy a telefonunkba engedjük-e a Rogán-féle cukormázas technokratákat. Már csak amiatt is, mivel semmi keresnivalójuk nincs ott.

Szakács Árpád

 

 https://24.hu/belfold/2019/01/07/terfigyelo-kamerak-belugyminiszterium-pinter-sandor-szitakoto/#

A költségekről a kormányzat eddig nem nyilatkozott, csupán a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság bírálatából tudható, hogy mekkora összeggel számolnak. Péterfalvi Attila hivatala szerint a projektben 35 ezer kamera képfolyamainak folyamatos gyűjtése valósulna meg a Kormányzati Adatközpontban. A 25 ezer terrabájtnyi megfigyelési adat folyamatos kezelése 50 milliárd forint közpénz elköltését jelenten.

A 24.hu által kérdezett szakértők szerint viszont ez az összeg végül lehet sokkal nagyobb is, hiszen a belügyi zsargonban Szitakötő fedőnevet viselő projektben csak a megfelelő minőségű kamerák beszerzési költsége megközelítheti a 40 milliárd forintot.

 

Tarlós István főpolgármester feleségének 50 ezer forintos bírsága után a belügyminiszter közleményben tiltotta meg az önkormányzatoknak, hogy saját rendszerüket az autósok bírságolására használják.

Egyes hírek szerint az is szerepel a tervekben, hogy a parkolóautomaták következő generációját is bevonják a hálózatba, és olyan nagylátószögű kamerákkal látják el, amelyek nem az autóforgalmat, hanem a járdát és az ott zajló gyalogosforgalmat figyelnék.

(

https://24.hu/belfold/2017/03/30/tarlos-felesege-50-ezres-birsagot-kapott-a-szepvolgyi-uti-keresztezodesben/

A főpolgármester fenntartotta álláspontját, hogy a III. kerületi kereszteződésben szabálytalanul büntetik az autósokat. A felvételeket készítő kamerát egy fővárosi tulajdonban lévő oszlopra szerelték fel, ám ehhez nem kértek hozzájárulást a fővárostól – állította Tarlós.

(Felelet: Nem az a baj, hogy értelmetlen és káros szabályok alapjám sarcolnak?)

 

 https://444.hu/2022/10/15/igy-epul-pinter-megfigyelo-birodalma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÚJ ÍRÁSOK